“Mavi Ev Konuşmaları”

Antalya’da düzenlediğimiz “Mavi Ev Konuşmaları” projemize ilgi beklediğimizden daha büyük oldu. Son toplantımıza 600’ün üzerinde dinleyici katılınca, oturacak yer kalmadı. Yani “Mavi Ev Konuşmaları” atalarımızın deyimiyle “turnayı gözünden vurdu”.

18 Ekim, 6 Aralık ve 20 Aralık tarihlerinde düzenlediğimiz “Mavi Ev Konuşmaları” projemizin konu başlıkları şunlar oldu:

18 Ekim 2016 tarihinde yaptığımız “halka açık” toplantılarımızın ilkinin konusu “Antalya’da Demans ve Alzheimer Modüler Bakım Sistemi Bağlamında Çözüm Yolları.”  Toplantıya gösterilen ilgi, bu sorunun Antalya’da ne denli büyük olduğunun bir göstergesiydi.

web-maviev-4 web-maviev-5

6 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen ikinci halka açık Mavi Ev Konuşmaları’nda “Yaşlılıkta Sık Görülen Hastalıklar ve Demans İçin Risk Faktörleri” ele alındı.

20 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen bu toplantının konusu ise “Yaşlılıkta Uyku Bozuklukları” idi.

Halkımızı büyük ilgi gösterdiği toplantılarımızda bizden desteğini esirgemeyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Sayın Menderes Türel’e burada bir kere daha teşekkürlerimi iletmeyi bir borç biliyorum. Ayrıca Mavi Ev Konuşmları’na renk katan, yaptıkları sunumlarla ve aktardıkları bilgilerle Antalyalıların sevgisini kazanan Sayın Dr. Melih Vural’a ve Sayın Doç. Dr. Sevnaz Şahin’e teşekkür ediyorum.  

Başarılarınızın devamını diler, bir sonraki “Mavi Ev Konuşması” toplantısında sizleri de aramızda görmekten büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.

Prof. Dr. İsmail TUFAN

AÜ Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı